Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

FINAŁ GRAND PRIX. "Szkoda, że już koniec!" FOTO

› sport 4 miesiące temu    4.06.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. KT

Za nami ostatnie spotkanie z cyklu XXI Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. Na podsumowaniu sezonu pojawiło się 162 miłośników basenu. Od stycznia trwała rywalizacja o rankingowe pozycje - w sobotę wszystko stało się jasne. Po finałowych startach impreza przeniosła się do Areny Ursynów, gdzie najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni i zmotywowani do dalszej aktywności!

Jaka szkoda, że to już ostatnie zawody! Bardzo lubię tu przychodzić i ścigać się z kolegami - bez zawodów to już jakoś inaczej - mówi Michał, który na pływalni przy Hirszfelda bywa regularnie.

Choć w sobotę ostatni raz pływacy startowali w ramach Grand Prix i sytuacja w tabeli nie mogła już znacząco się zmienić, to chętnych na wodną rozrywkę nie zabrakło. Ponad 150 osób wzięło udział w ostatnich startach tej edycji.

- Jestem z wnuczkiem Maćkiem. Poradził sobie świetnie - płynął 50 metrów kraulem. Ja kiedyś byłam trenerem, więc często doradzam wnuczkowi. Najważniejsze to oswoić się z wodą i opanować technikę - mówi Maria.

Techników i specjalistów jak zwykle nie zabrakło - zgrabne wybicia, nienaganne postawy i oczywiście ciągła ambicja, by śrubować własne rekordy.

- Zawsze może być lepiej. Dziś nie jestem zadowolona - poprzednim razem płynęłam szybciej - pogorszyłam wynik, trudno - mimo wszystko z uśmiechem stwierdza Julka.

Po ostatnich startach i przyznaniu pamiątkowych dyplomów w poszczególnych kategoriach wiekowych, finał całego cyklu odbył się w Arenie Ursynów. Mieniące się puchary, torby wypchane prezentami i gromkie brawa dla wszystkich 338 zawodników, którzy wzięli udział w XXI Grand Prix Ursynowa w Pływaniu.

- Pracuję w sporcie już bardzo długo. Jestem pod wrażeniem, że spotykam te same osoby, to znaczy, że ta impreza jest bardzo potrzebna. Cieszę się, że pojawiają się też nowe twarze. Z roku na rok zainteresowanie pływaniem jest większe. To była zresztą pierwsza impreza Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji - komentuje Anita Nasierowska, dyrektor UCSiR.

Najmłodsza zawodniczka miała 5 lat, najstarszy miłośnik pływania urodził się w 1930 roku. Zdradził nam, skąd wzięła się u niego słabość do wody, która do dziś przyniosła mu kilkanaście medali mistrzostw świata i Europy.

- Pływam już jakieś 73 lata, prawie całe życie. W latach 40. był film amerykański "Tarzan". Bohater był moim idolem i uważam, że on jest najlepszym pływakiem - opowiada Lucjan Prządo, najstarszy uczestnik XXI Grand Prix Ursynowa w Pływaniu. 

Zakończony właśnie cykl zapadanie w pamięci jako ten, który przyniósł sporo niespodzianek. Na najwyższy stopień podium trafiali pływacy o identycznych wynikach, wielu poprawiło swoje "życiówki", padł nawet nowy rekord basenu przy Hirszfelda. Pół roku sportowych emocji za nami, aż chce się westchnąć: "Szkoda, że już koniec!"

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z FINAŁU XXI GRAND PRIX W PŁYWANIU:

 
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kibic
4 miesiące temu 1
Fajne zawody, fajny artykuł panie Kubo!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji