Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

SZACH-MAT ARENA! Gra królów dla amatorów i nie tylko

› bieżące 6 miesięcy temu    19.04.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. KT

Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji ponownie stanie się polem szachowych pojedynków. Turniej SZACH-MAT ARENA, który odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia, dedykowany jest wszystkim pasjonatom królewskiej gry. Początkujący i weterani, nastolatkowie i seniorzy, panowie i panie - zapisy wciąż trwają!

UCSiR pielęgnuje szachową tradycję a ursynowscy (i nie tylko) szachiści niecierpliwie wyczekują dnia rozgrywek.

- Cieszę się, że ten turniej zdobył rzesze fanów. Ludzie pytają mnie, czy się odbędzie - zależy im na tym. Poza tym widzę ogromną wartość w tym, że startują dzieci. Sam udział wymaga przełamania strachu i nieśmiałości. To godne podziwu - mówi Kamila Jarmużyńska, organizatorka imprezy.

Turniej rozgrywany będzie w systemie szwajcarskim - 7 rund i 15 minut dla każdego zawodnika. Rozgrywki podzielono na dwie grupy wiekowe. Najmłodsi zawodnicy - do 14. roku życia - rywalizować będą osobno. Kategoria OPEN skupi resztę szachistów. 

Jedynym warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie i osobiste potwierdzenie obecności w dniu turnieju - najpóźniej do godz. 9:45. Rejestracja jest możliwa wyłącznie drogą elektroniczną. Wystarczy wysłać wiadomość zgłoszeniową na adres: imprezy@ucsir.pl lub skorzystać ze strony chessarbiter.com. Z wszelkimi pytaniami i wątpliwościami należy zgłaszać się telefonicznie - bezpośrednio do organizatorów - tel. 793 468 555. Rejestracja zawodników potrwa do 21 kwietnia. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje więc jedna zasada - kto pierwszy, ten lepszy, bowiem zagra 100 "najszybszych" szachistów. Udziałw turnieju jest bezpłatny.

Impreza odbędzie się w hali UCSiR przy ul. Dereniowej 48. O godz. 10:00 rozpoczną się pierwsze rundy. Organizatorzy planują wyłonić najlepszych graczy już ok. godz. 15:00.

Najwytrawniejsi szachiści w obu grupach mogą liczyć na dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo przewidziano specjalne wyróżnienie dla najmłodszego śmiałka.

Turniej SZACH-MAT ARENA odbędzie się pod patronatem burmistrza dzielnicy. Patronat medialny nad szachową imprezę sprawuje portal Haloursynow.pl.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bożena
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Fajna gra, kiedyś bardzo lubiłam, doprawdy iście królewska.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji