Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

W Arenie Ursynów trwa Turniej Rugby na Wózkach. FOTO

› bieżące 4 miesiące temu    3.06.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KT

W Arenie Ursynów rozpoczął się Wheelchair Rugby Metro Cup 2017. Drużyny z Polski, Danii, Szwecji, Francji i Niemiec twardo walczą o futbolówkę na wózkach. Finał międzynarodowego turnieju już dziś - między 15:40 a 17:20. Kibice, którzy chcą wspierać reprezentacje w boju, są mile widziani.

Turniej rugby na wózkach organizuje Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych. Pierwsze mecze rozegrano w piątek, jednak największe emocje będą towarzyszyć sobotnim spotkaniom.

Sami zawodnicy przyznają, że gra dla reprezentacji jest jednym z najważniejszych doświadczeń życia. Na parkiecie panują twarde warunki - mecze są siłowe, walka toczy się o każdy centymetr boiska. Wciąż słychać huk i zgrzyt zderzających się wózków a drużyny - co najciekawsze - są damsko-męskie.

- Tak, gra się bez taryfy ulgowej, jest pot, czasem krew i łzy. Ta dyscyplina polega na bezpośrednim kontakcie i dużym wysiłku fizycznym - opowiada Henrik, reprezentant Szwecji.

Rugby na wózkach to dyscyplina wyjątkowa i eklektyczna. Łączy w sobie elementy futbolu amerykańskiego, koszykówki i hokeja na lodzie. Na parkiet wyjeżdża 4 zawodników, którzy siłą i sprytem muszą przekroczyć linię bramkową, jednocześnie dbając o to, żeby przeciwnicy mieli z tym jak największy kłopot. Klasyczne reguły sportów zespołowych - zdobywaj punkty i uniemożliwiaj to rywalowi.

Mecz składa się z 4 części, które trwają po 8 minut. Gracze są nieustępliwi, jednak nerwy muszą trzymać na wodzy, bo o faul jest łatwo. Kopanie, uderzanie i przytrzymywanie są niedopuszczalne a konsekwencje zachowań nieczystych są bolesne - gracz opuszcza parkiet na minutę. 

Sobotnie spotkania zaczynają się już o godz. 09:00.

 
Turniej Rugby na Wózkach.
fot. Kuba Turowicz
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Matka
4 miesiące temu 1
Ciekawy sport, warto kibicować.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji