Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Wygrywają czujni i wyszkoleni. Oto szachowi czempioni Ursynowa! FOTO

› bieżące 5 miesięcy temu    23.04.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. KT

W turnieju Szach-Mat Arena wystartowało dziś 68 szachistów. W kategorii open zagrało 44 zawodników a w rywalizacji dziecięcej wzięło udział 24 śmiałków. Wśród dorosłych najlepszy był Jan Adamski, w kategorii do 14. roku życia triumfował Ryszard Ćwiek.

Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji ponownie ugościło zapalonych szachistów. Zawodnicy rozegrali po 7 rund, w każdej dysponowali 15 minutami. To zasady systemu szwajcarskiego - jednego z najpopularniejszych podczas zawodów.

Dzisiejsze pojedynki były bardzo równe, padło wiele remisów a zwycięstwa nikomu nie przychodziły łatwo. Gracze prezentowali wysoką formę - koncentracja i trening - to klucz do sukcesu.

- Gram lata, nawet nie jestem w stanie policzyć. Dziś po 5 rundach mam 2,5 pkt - nie jest źle, mam nadzieję, że to utrzymam. Zawodnicy są bardzo skupieni, dobrzy taktycznie, więc nie ma łatwych partii - komentuje Maciej Pac, ursynowski szachista z wieloletnim doświadczeniem.

Wśród dorosłych ponownie najlepszy był Jan Adamski - wielokrotnie nagradzany zawodnik - jeden z faworytów każdego turnieju w dzielnicy. Drugą pozycję zajął Sławomir Kędzierski a na trzecim stopniu podium uplasował się Błażej Kaleta.

Dzieciaki, choć było ich zdecydowanie mniej niż dorosłych, również zgotowały kibicom sporo emocji. Partie rozgrywane były żywiołowo i z szerokimi uśmiechami. Najmłodsi potrafią zdrowo rywalizować a porażki przyjmują na tzw. klatę. W kategorii do 14. roku życia zwyciężył Ryszard Ćwiek, tuż za nim znalazł się Szymon Poziomkowski. Trzeci był Stefan Ćwiek - brat triumfującego Ryszarda.

- Bardzo się cieszymy z dzisiejszych miejsc. Szachy są świetne, bo pomagają nam też w szkole. Uczymy się koncentracji i logicznego myślenia - mówią bracia Ryszard i Stefan Ćwiekowie.

Dodatkową nagrodę otrzymał najmłodszy zawodnik turnieju, Adam Mroczkowski. Mimo zaledwie 6 lat szachista dzielnie walczył ze starszymi kolegami. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Patronat medialny nad turniejem Szach-Mat Arena sprawowało Haloursynow.pl

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z TURNIEJU:

 
Wygrywają czujni i wyszkoleni. Oto szachowi czempioni! FOTO
fot. Kuba Turowicz
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Matka
5 miesięcy temu 1
Brawa dla Rysia!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji